ŚWIETNE WYNIKI

Skośne szlifowanie zapewnia lepsze wyniki

Po krótkim okresie czasu, nawet najlepszej jakości pasóy, pomimo prawidłowego ich stosowania, cierpią z powodu nieuniknionych, niewielkich uszkodzeń, ognisk żwirku oraz ze względu na zużycie i zatykanie. Takie małe uszkodzenia w konwencjonalnych szlifierkach z agregatami równoległymi, powodują oczywiste niedoskonałości oraz obniżanie jakości obrazu szlifowania. Jest to nieodłączną wadą procesu szlifowania równoległego, która staje się widoczna zwłaszcza na delikatnych powierzchniach, takich jak lakiery, okleiny czy też dowolnego rodzaju tworzywa sztuczne. Nasi Inżynierowie udowodnili, że takich niepożądanych zjawisk można uniknąć, jeżeli taśma szlifierska nie porusza się równolegle do kierunku przesuwu materiału obrabianego. Korzystanie ze skośnie usytuowanego agregatu szlifierskiego, powoduje, że rysy są przesunięte nieco w bok z każdym obrotem i nie pokazują się na detalu.

Brak śladów drgań

Nawet nowa taśma szlifierska ma strukturę ziarna ściernego, które nie jest całkowicie jednolita. W rezultacie, drganie pasa powoduje pozostawianie śladów lub pozostałości na całej długości obrabianego przedmiotu, co wpływa niekorzystnie na wysoką jakość powierzchni. Przy użyciu agregatu skośnego, takie ślady stają się niewyraźne i nie są już widoczne.

Lepsza wydajność

Podobnie jak hebel lub nóż skrawający do płaszczyzn w lekko skośnej pozycji, podobnie taśma szlifierska jest bardziej wydajna i mniej obciążona podczas szlifowania skośnego, niż pod kątem 90 stopni do czołowej płaszczyzny cięcia. W związku z tym można pracować przy mniejszym nacisku na materiał ścierny. W efekcie zatykanie pasa i jego zużycie jest radykalnie zmniejszone dlatego nie tylko poprawia żywotność materiału ściernego, lecz także rentowność procesu produkcji. Równie ważne jest to, że skośne szlifowanie pozostawia krótsze włókna na powierzchni, co jest bardzo istotne w procesie lakierowania.